BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të shiten benzina dhe gazi? Bordi i Transparencës merr vendimin

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të
x
BREAKING NEWS

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia nëse Shkupi s’pranon propozimin e Macron, Rama shpalos vizionin e tij gjatë vizitës në Holandë

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e
x

Bota

E tmerrshme/ Policia bastis zonën e varfër urbane, vriten dhjetë kriminelë dhe një grua e pafajshme

E tmerrshme/ Policia bastis zonën e varfër urbane, vriten dhjetë

Një aksion tragjik i policisë së Brazilit në një zonë të varfër urbane në Rio favela ka lënë dje 11 njerëz të vdekur, njoftuan autoritetet braziliane.

Policia ushtarake tha se u vu në ndjekje të zjarrit të armëve teksa hynë në favelën e quajtur Vila Cruzeiro në veri të qytetit, me objektiv lokalizimin dhe arrestimin e liderëve kriminalë.

Në përplasjen me armë që pasoi policia tha se “u vranë 10 kriminelë të dyshuar, dhe një banore femër e goditur nga një plumb qorr”.

Dy të plagosur po trajtohen në spital, njoftuan autoritetet.

Policia braziliane kryen rregullisht aksione të zonat e mbipopulluara urbane të Rios për të ruajtur kontrollin e krimit dhe të trafikut të drogave.

Ata shtonin se kësaj here po kërkonin për drejtues banash që kishin ardhur të fshiheshin në  Vila Cruzeiro nga pjesë të tjera të Brazilit.

Ky ishte sulmi më vrastar i policisë në Rio prej një viti.

Majin që shkoi policia bastisi një favela të quajtur Jacarezinho ku mbetën të vdekur 28 njerëz duke përfshirë dhe një oficer policie. Kjo ishte numri më i madh i jetëve të humbura në historinë e qytetit.

Rrjeti vendas G1 tha se sulmi i djeshëm shënjestronte Comando Vermelho (Komanda e Kuqe), një nga bandat më të fuqishme të Brazilit.

Policia tha se u zhvilluan beteja me armë në zonat e larta të favelas dhe në ambjentet rreth saj.