BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x

Bota

E TMERRSHME/ Burrit i pritet koka, nuk e imagjinoni dot arsyen që i çoi autorët drejt këtij akti

E TMERRSHME/ Burrit i pritet koka, nuk e imagjinoni dot arsyen që i

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mozambik, ku një burri i është prerë koka për shkak të bestytnive, ku thuhet se personat tullac kanë flori brenda kokës së tyre. Mediat e huaja raportojnë se autorët e hodhën kokën në qytetin qendror të Malit, Muandi ëa. Autorët e vrasjes dyshohet se do ta shisnin kokën në Mali, por blerësi u zhduk përpara se të ndodhte ndonjë transaksion.

Komandanti i Mozambikut Afonso Dias tha në atë kohë: Motivi i vrasësve vjen nga bestytnitë dhe kultura e komunitetit lokal, të cilët mendojnë se individët tullac janë të pasur.

Vrasjet për organe janë një problem në disa pjesë të Afrikës, në të cilat shënjestrohen më shumë njerëzit me tipare të zbardhura, pa ngjyra të lëkurës. Marrja e organeve në Afrikë ndodh gjithashtu në kontekstin e trafikimit të pjesëve të trupit në të gjithë botën për blerësit që u shesin ilegalisht organet atyre që kanë nevojë për një transplant.