BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Bota

E trishtë/ Aktorja e njohur gjendet e vdekur në breg të detit, dalin pamjet nga momenti kur nxirret trupi i saj i pajetë (FOTO)

E trishtë/ Aktorja e njohur gjendet e vdekur në breg të detit,

Një lajm i hidhur ka ardhur për botën e kinematografisë. Aktorja Broselianda Hernandez është gjetur e vdekur përgjatë vijës bregdetare të Miami Beach.

56-vjeçarja, e cila ka punuar për më shumë se dy dekada në televizion, teatër dhe filma në Kubë, u gjend e vdekur. Ndërkohë, zyra e ekzaminuesit mjekësor nuk ka përcaktuar ende shkakun e vdekjes.

“Një dëshmitar njoftoi policinë të mërkurën herët pasi gjeti një grua pranë vijës bregdetare”, u shpreh zëdhënësi i policisë së Miami Beach, Ernesto Rodriguez. Zyrtarët dhe zjarrfikësit më vonë e identifikuan atë si Hernandez.

Kujtojmë që Hernandez u bë e famshme në vitet 1990 me paraqitje në telenovela të tilla si, “When Water Returns to Land” dhe “Women of Honor”.

E trishtë/ Aktorja e njohur gjendet e vdekur në breg të detit,

E trishtë/ Aktorja e njohur gjendet e vdekur në breg të detit,

E trishtë/ Aktorja e njohur gjendet e vdekur në breg të detit,