BREAKING NEWS

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga Shqipëria, ishte pajisur me dokumente greke

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga
x
BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x

Bota

E trishtë/ Fëmija 1 vjeç braktiset në kufirin midis Meksikës dhe SHBA-së, ja momenti kur lihet vetëm (VIDEO)

E trishtë/ Fëmija 1 vjeç braktiset në kufirin midis

Një video e publikuar së fundmi në 'Twitter' tregon momentin kur një fëmijë 1-vjeçar braktiset në kufirin SHBA-Meksikë. Pamjet në video tregojnë se kamion i bardhë i Patrullës Kufitare ka mbërritur shpejt pranë fëmijës së braktisur dhe një agjent e ka marrë fëmijën brenda.

“Një fëmijë një vjeçar nga Guatemala u braktis përgjatë lumit Kolorado të hënën pasdite nga një kontrabandist që e çoi përtej kufirit dhe më pas e la buzë ujit. Falë reagimit të shpejtë të agjentit tonë, tragjedia u shmang!”- shkruhet krahas videos të publikuar nga shefi Raul Ortiz.

Mbrojtja Kufitare tha për CNN se djali është identifikuar, por agjencia nuk është në gjendje të zbulojë identitetin e tij për shkak të rregulloreve të privatësisë.

“Fëmija do të vendoset në kujdesin e Departamentit të Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore, Zyra e Zhvendosjes së Refugjatëve”,- tha zëdhënësi John Mennell.