BREAKING NEWS

Dardha zbardhet nga bora, shikoni pamjet magjike që ofrohen nga 'manteli i bardhë' (FOTO)

Dardha zbardhet nga bora, shikoni pamjet magjike që ofrohen nga
x
BREAKING NEWS

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste të mashtrimit gjigant, zbardhen me shpejtësi detajet e bujshme

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste
x
BREAKING NEWS

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e njohur që bënë shumë zhurmë që pritet të marrin mandatin e deputetit në seancën e radhës (NJOFTMI I PLOTË)

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e
x
BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x

Bota

E zbuloi një nga anëtarët e familjes, ja cili ishte psuedonimi që kishte Mbretëresha Elisabeth II

E zbuloi një nga anëtarët e familjes, ja cili ishte psuedonimi

Sarah Ferguson ka zbuluar pseudonimin e Mbretëreshës Elizabeth. Sarah ishte e martuar me djalin e dytë të monarkes së ndjerë, Princin Andrew nga viti 1985 deri në 1996 dhe së bashku ata kishin dy vajza Princeshën Beatrice dhe Princeshën Eugenie.

Pas divorcit të saj nga Princi Andrew, Sarah Ferguson mbajti lidhje të forta me monarken e ndjerë. Në një intervistë të fundit me rastin e librit të saj të ri, asaj i mungonte emri i dashur me të cilin e quanin mbretëreshën Elizabeth e cila u nda nga jeta më 8 shtator.

“Unë e kam njohur shefen gjatë gjithë jetës sime dhe nuk ka asnjë si ajo. Nuk do të bëja asgjë pa marrë më parë miratimin nga shefja dhe sot e kësaj dite, kjo është ajo që mendoj ”, tha Sarah Ferguson për Telegraph, duke zbuluar se emri i përkëdhelur i mbretëreshës ishte “bos”.

Dhe shtoi se të njëjtën gjë ka bërë, pra ka marrë miratimin e saj edhe për librin e saj: “ Kur e shkruam librin, ia dhamë shefes dhe i thashë: “Nuk ke nevojë ta lexosh”. “. Ajo vazhdoi duke thënë: “Mendoj se ajo ishte krenare për atë që bëmë. Kjo është një punë e madhe edhe për mua. Ajo ishte shumë, shumë e veçantë”.

Romani i parë i Sarah Ferguson Zemra e saj për një busull u botua vitin e kaluar dhe tregon historinë e zonjës Margaret Montagu Douglas Scott dhe se si një akt zemërimi i kushtoi asaj vendin e saj në shoqëri. Libri i saj i dytë me titull: ” A Most Intriguing Lady ” do të dalë në shkurt 2023.