BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Bota

E zbulon vetë presidenti Biden në OKB, 'e frikshme' ajo që tentoi Rusia me luftën ndaj Ukrainës

E zbulon vetë presidenti Biden në OKB, 'e frikshme' ajo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden është duke mbajtur fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në New York.

Biden nisi fjalimin duke renditur disa nga sfidat me të cilat po  përballen vendet në mbarë botën, duke përfshirë pasigurinë ushqimore, konfliktet dhe fatkeqësitë natyrore.

Presidenti amerikan nuk humbi rastin të komentojë luftën në Ukrainë, shkruan BBC. Ai tha se Rusia ka tentuar të fshijë nga harta një shtet Sovran si Ukraina, teksa thotë se lufta ka të bëjë me shuarjen e së drejtës së Ukrainës për të ekzistuar si shtet.

Komentet e Biden për luftën në Ukrainë vijnë pas fjalimit kombëtar të Vladimir Putin, i cili ai njoftoi një mobilizim të pjesshëm të trupave dhe akuzoi Perëndimin për përfshirje në “shantazh bërthamor”.