BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Bota

ECDC bën paralajmërimin e radhës: Varianti Delta do të “pushtojë” Europën

ECDC bën paralajmërimin e radhës: Varianti Delta do të

Varianti Delta, i identifikuar për herë të parë në Indi, mund të përbëjë 90 për qind të rasteve të reja Covid në Bashkimin Evropian në muajt e ardhshëm, tha Agjencia Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve.

Sipas ECDC, “70% e infeksioneve të reja SARS-CoV-2 parashikohet të vijnë për shkak të këtij varianti deri në fillim të gushtit dhe 90% të infeksioneve deri në fund të gushtit, shkruan the Economist Times.

”Varianti do të qarkullojë gjerësisht gjatë verës, veçanërisht midis individëve më të rinj që nuk janë vaksinuar,” tha Andrea Ammon, drejtori i (ECDC) në një deklaratë.

ECDC vlerëson që varianti Delta (B.1.617.2), është 40 deri 60 përqind më ngjitës sesa varianti Alpha (B.1.1.7), i zbuluar për herë të parë në Britaninë e Madhe, i cili aktualisht është varianti mbizotërues i koronavirusit.