Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Edhe pse në vendin tonë ka ende diell, në këtë shtet bie borë

Postuar: 12/09/2018 - 22:57

Xhirafa dhe elefantë në mes të një peizazhi mahnitës me dëborë.

Janë fotot e realizuara nga Kitty Viljoen në rajonin e Karoo, në Afrikën e Jugut dhe të cilat janë bërë menjëherë virale.

Në të vërtetë në Afrikën e Jugut dëbora është shumë më e zakonshme sesa mund të mendohet.

Gjatë dimrit në fakt temperaturat zbresin shumë dhe shpesh herë bie dëborë. Në këto ditë i ftohti ka qenë shumë intensiv por dëbora ka shkrirë: ’Temperaturat janë të ftohta, por nuk do të ketë më borë”, shpjegojnë meteorologët.

foto galeri foto galeri foto galeri

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 18:28

Gjendet e vdekur në një shtëpi në Isla Musala, Meksikë, vrasësja me pagesë e El Çapos, ish kreut të bandës së Sinaloas, e cila njihej gjithashtu si Kim Kardashian e karteleve.

Postuar: 18/09/2019 - 18:16

Vdekja e papritur e një ariu gjigant panda të huazuar në një kopsht zoologjik në Tailandë ka sh

Postuar: 18/09/2019 - 17:57

Ministria e mbrojtjes së Arabisë Saudite ka shfaqur sot ato që tha se sihin mbetjet e dronëve d

Postuar: 18/09/2019 - 17:46

Qeveria gjermane tha sot se do të zgjasë sanksionet e eksportit të armëve për Arabinë Saudite m

Postuar: 18/09/2019 - 17:28

Flakët shpërthyen në një fabrikë në një zonë industriale në provincën Tuzla, në pjesën aziatike

Postuar: 18/09/2019 - 17:20

Ndihmësja e ‘El Chapo’, e njohur si Kim Kardashian e krimit të organizuar është gje

Postuar: 18/09/2019 - 16:55

Një ditë më parë flota ruse e detit të Zi iu afrua duke shoqëruar nga afër anijen ushtarake ame