BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

Eksod “apokaliptik”/ Rrënohet Vladimir Putin, mijëra rusë tentojnë t’ia "mbathin" nga lufta, radhë kilometrikë në kufi me këtë shtet

Eksod “apokaliptik”/ Rrënohet Vladimir Putin, mijëra

Rusia është përfshirë nga kaosi, teksa  një numër i madh qytetarësh vazhdojnë të përpiqen të largohen nga vendi që kur Presidenti Putin njoftoi mobilizimin e të paktën 300,000 trupave shtesë të mërkurën e kaluar.

Korrespondenti i BBC-së në Tblisi, Rayhan Demytrie, tha se ka një radhë rreth dhjetë kilometra të gjatë në kufirin midis Gjeorgjisë dhe Rusisë, ndërsa burrat po përpiqen të shmangin rekrutimin.

Ai tha se lëvizja ishte shumë e ngadaltë dhe disa njerëz kishin pritur më shumë se 20 orë për të kaluar kufirin.

Edhe në kufirin mes midis Finlandës dhe Rusisë është rritur trafiku gjithashtu.