BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x

Bota

Eksperti rus bën paralajmërimin e frikshëm: Koreja e Veriut mund të kryejë një test bërthamor këtë vit. Ja çfarë pritet të ndodhë

Eksperti rus bën paralajmërimin e frikshëm: Koreja e Veriut mund

Koreja e Veriut mund të kryejë një provë bërthamore në vitin 2023, kështu që një zhvillim i tillë nuk duhet të përjashtohet, tha të hënën për TASS drejtori i përgjithshëm i Këshillit të Çështjeve Ndërkombëtare Ruse, Andrey Kortunov.

Teksa analizonte tensionet aktuale në Gadishullin Korean, eksperti tërhoqi vëmendjen te deklarata e presidentit të Koresë së Jugut, Yoon Sok-yeol në fillim të janarit se Koreja e Jugut mund të presë armë bërthamore të një shteti tjetër ose të krijojë të sajat, nëse situata në gadishull përkeqësohet për shkak të për programin bërthamor të Koresë së Veriut. 

Deklarata e Yoon erdhi në prag të vizitave të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në Seul dhe Tokio, të cilat një punonjës i Shoqërisë Ndërkombëtare të Shkencave të Politikave të DPRK-së, Kim Dong Myung, e ka quajtur tashmë “një prelud i konfrontimit dhe luftës” në rajonin e Azi-Paqësorit. (Prill). 

Kortunov beson se në këtë sfond, nuk duhet të përjashtohet që në përpjekjet e tij për t’u hakmarrë, Pheniani mund të shkojë deri në organizimin e një testi bërthamor në vitin 2023.