BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Bota

Ekstradohet në Greqi ish-eurodeputeti, avokati i tij bën njoftimin e rëndësishëm 

Ekstradohet në Greqi ish-eurodeputeti, avokati i tij bën njoftimin e

Siç bëjnë me dije mediat e huaja, Giannis Lagos do të kalojë natën në izolimin e burgut Domokos sonte sipas procedurës së vëzhgimit në mënyrë rigoroze në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së pandemisë.

Menjëherë pas mbërritjes në burg, ish-eurodeputeti do t’i nënshtrohet një testi molekular për COVID-19 dhe më pas do të dërgohet në një zonë të veçantë derisa të dalin rezultatet që pritet të jenë gati nesër në mëngjes.

Nëse testi është negativ ai do të zhvillojë një takim me drejtorin e burgut për komunikimin e vendit të paraburgimit.

Avokati i Lagos ka njoftuar do të paraqesë një kërkesë për transferim në burgun Korydallos duke përmendur statusin e deputetit.

Pas paraqitjes së kërkesës, pritet të mblidhet komiteti i transferimit, që do të vendosë nëse do ta pranojë apo jo.