Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ekzekutohet me armë zjarri deputeti dhe djali i tij

Postuar: 22/05/2019 - 19:29

Një deputet dhe djali i tij në Indi janë vrarë me armë pasi autorët e dyshuar ju kishin ngritur pritë.Si pasojë e sulmit që iu bë eskortës së deputetit të paktën 11 persona kanë humbur jetën të martën.

Tirong Aboh, ligjvënës i Partisë Kombëtare Popullore (NPP) nga Khonsa West të distriktit Arunachal Pradesh dhe djali i tij, Longgem Aboh mbetën të vrarë mes të tjerëve.
 
Pema Khandu, zyrtar i lartë në Arunachal Pradesh u shpreh:
 
Sipas raportimeve të policisë, 11 persona, përfshirë ligjvënësin Tirong Aboh u zunë në pritë dhe u vranë mes Khonsa dhe Deomali nga militantë të armatosur.”
Thuhet se sulmi është kryer nga militantët separatistë të fraksionit Isak-Muivah. Ushtria dhe policia indiane po hetojnë më tej ngjarjen e rëndë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 11:33

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës teksa një person ka humbur jetën pasi e zuri korrenti teksa ishte duke karikuar telefonin e tij në krevat.

Postuar: 14/11/2019 - 10:51

Detaje tragjike janë zbardhur nga aksidenti i rëndë rrugor, që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Sllova

Postuar: 14/11/2019 - 09:45

Reperi amerikan Kodak Black është dënuar me 46 muaj burg pasi u deklarua fajtor për akuzat për ar

Postuar: 14/11/2019 - 08:20

Presidenti amerikan, Donald Trump, është shprehur se ka biseduar me evropianët për t’iu dhë

Postuar: 13/11/2019 - 21:56

Kryedizenjatori i  Kalashnikov, Sergey Urzhumtsev, tha dje për medituat se gjenerata e re

Postuar: 13/11/2019 - 21:45

Frocat e armatosura ruse do të mirëpresin së shpejti rekrutë të rinj në brigadën Arktike të Flo