Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ekzekutuan me armë gazetaren e njohur, arrestohen dy autorët (FOTO)

Postuar: 20/04/2019 - 19:22

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Irlandës së Veriut për vrasjen e gazetares Lyra McKee.

Lajmin e bënë me dije ABC News sipas së cilës dy adoleshent të moshës 18 dhe 19 vjeç, u arrestuan këtë të shtunë si përgjegjës për të ashtuquajturin “akt terrori”, i cili tronditi britanikët.

Gazetarja investigative McKee u qëllua për vdekje teksa ishte duke mbuluar protestat e dhunshme në qytetin e Derry.

Pak përpara se të qëllohej me armë, McKee kishte shkruajtur në rrjetet sociale për protestat: “Sot në Derry. Absolutisht një çmenduri.”  29 vjeçarja u vra me armë zjarri mbrëmjen e së enjtes, 70 milje në perëndim të Belfast nga persona të cilët policia i ka konsideruar si anëtar të një grupi terrorist.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 15:48

Një grua 102 vjeçe ka vrarë një tjetër të moshuar, e cila ishte 92-vjeçare. Vrasësja e dyshuar është në spital psikiatrik. Ajo kishte thënë se ka vrarë dikë, por nuk shtoi arsye.

Postuar: 23/05/2019 - 15:42

Kryeministrja britanike, Theresa May, pritet të japë dorëheqjen ditën e nesërme, pas kryengritjes

Postuar: 23/05/2019 - 15:32

Lideri suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, tha sot se Rinia e Iranit do jetë dëshmitare e

Postuar: 23/05/2019 - 15:27

German Sterligov, biznesmen rus, ka hyrë në një kazan bakri mbi zjarr të ndezur dhe ka zbuluar

Postuar: 23/05/2019 - 12:53

Për të gjithë adhuruesit e librave kjo është një ditë e trishtë.

Postuar: 23/05/2019 - 11:20

Po mbushen 4 muaj nga vdekja e trishtë e Emiliano Sala, i cili humbi jetën gjatë udhëtimit me a

Postuar: 22/05/2019 - 22:56

Kryetarja e Dhomës së Lartë të parlamentit britanik, Andrea Leadsom, ka dhënë dorëheqjen nga qeve