BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Bota

“Eliminimi” i Zelensky-t, vjen reagimi i menjëhershëm i Kremlinit

“Eliminimi” i Zelensky-t, vjen reagimi i menjëhershëm i

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov ka refuzuar të komentojë pretendimin se presidenti Vladimir Putin i ka premtuar ish-kryeministrit izraelit se nuk do të vrasë homologun e tij ukrainas, Vladimir Zelensky.

Peskov tha se Moska preferon të mos zbulojë detaje në lidhje me bisedat e personale me liderët e huaj.

Kujtojmë që shtunën, ish-kryeministri izraelit Naftali Bennett deklaroi në një intervistë se gjatë takimit të tij me Putinin marsin e kaluar, lideri rus i premtoi se nuk do e vrasë Zelsnky-n.

Peskov konfirmoi se të dy liderët mbajtën “një dialog shumë intensiv” dhe “komunikuan shpesh” gjatë mandatit të Bennett si kryeministër. Megjithatë, zëdhënësi refuzoi të ndajë informacione konfidenciale.

“Në axhendë, përveç marrëdhënieve dypalëshe, ishte edhe tema e Ukrainës. Por ,ju e dini se ne nuk zbulojmë detaje të bisedimeve mes krerëve të shteteve. Prandaj, nuk do ta përgënjeshtroj dhe as do ta konfirmoj atë që tha zoti Bennett”, tha Peskov.

Kryeministri i atëhershëm Bennett takoi Putin marsin e kaluar dhe kanë diskutuar në lidhje me Luftën në Ukrainë.