BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

“Elizabeth II vdiq nga zemra e thyer”, ekspertja mbretërore: Ja kush ishte forca e saj, pa të ajo nuk do të ishte monarkja që njohim

“Elizabeth II vdiq nga zemra e thyer”, ekspertja mbretërore: Ja

Një eksperte mbretërore ka deklaruar se mbretëresha Elizabeth II ka vdekur nga një zemër te thyer dhe se nuk ishte kurrë e njëjta pas ndarjes nga jeta e bashkëshortit të saj Philip.

Duke folur në “Entertainment Tonight”, Katie Nicholl, autore e “The New Royals: Trashëgimia e Mbretëreshës Elizabeth dhe e ardhmja e kurorës”, tha për vdekjen e Madhërisë së Saj: “Unë mendoj se ajo në fund vdiq nga një zemër e thyer me të vërtetë. Ajo nuk ishte kurrë e njëjta pasi shkoi Filipi… Ai ishte forca dhe qëndrimi i saj. Ai e mbështeti atë në gjithçka që ajo bëri në jetë. Mendoj se është e drejtë të thuhet se ajo nuk do të ishte mbretëresha që ishte, pa mbështetjen e Filipit”.

Vendi i fundit i prehjes së mbretëreshës është pranë kishës së Shën Georgit në Kështjellën Windsor, pranë ish bashkëshortit të saj.

Publiku do të jetë në gjendje të shikojë vendin e fundit të pushimit të Mbretëreshës nga java e ardhshme, por do të duhet të paguajnë për privilegjin.

Kupola, e cila aktualisht është e mbyllur gjatë periudhës së zisë mbretërore, do të rihapet për vizitorët të enjten më 29 shtator si pjesë e një turneu të përgjithshëm në Kështjellën Ëindsor, që kushton deri në 28,50 £ për të rriturit dhe 15,50 £ për fëmijët.12121