BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Bota

Elon Musk nën hetim nga SHBA, akuzohet për vrasjen e 1500...

Elon Musk nën hetim nga SHBA, akuzohet për vrasjen e 1500...

Elon Musk po përballet me një hetim në SHBA për mizori ndaj kafshëve mes akuzave se kompania e tij e implanteve të trurit ka vrarë në mënyrë të panevojshme 1500 kafshë në një të ashtuquajturën 'Disneyland të majmunëve'.

Neuralink po krijon një implant të çipit të trurit, i krijuar për të ndihmuar njerëzit të kontrollojnë kompjuterët dhe protezat me mendjen e tyre. Ndërsa Musk thotë se dëshiron të testojë çipat te njerëzit në gjashtë muajt e ardhshëm, ato ende nuk janë të sigurta për njerëzit.

Në vend të kësaj, kompania ka përdorur testimin e kafshëve për të zhvilluar çipat dhe ka vrarë rreth 1500 kafshë gjatë procesit.

Kafshët – duke përfshirë 280 dele, derra dhe majmunë – dyshohet se kanë ngordhur në eksperimente që nga viti 2018, sipas Reuters dhe të brendshëm të kompanisë.

 

Më të lexuarat