BREAKING NEWS

“Me hapa të matur”, Rama liron një nga masat shtrënguese dhe zbulon objektivin për muajt e ardhshëm

“Me hapa të matur”, Rama liron një nga masat
x

Bota

Emergjenca koronavirus/ Shteti fqinj po shënon shifra të larta të viktimave dhe të të infektuarve me Covid-19

Emergjenca koronavirus/ Shteti fqinj po shënon shifra të larta të

22 persona kanë humbur jetën deri tani në Greqi prej koronavirusit. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Sotiris Tsiodras deklaroi se orët e fundit janë regjistruar 78 infektime të tjera, duke e rritur numrin e përgjithshëm të të prekurve në 821.

Aktualisht janë shtruar 134 persona në spital, nga të cilët 53 në terapi intensive, me moshë mesatare 67 vjeç.

Z. Tsiodras vlerësoi se nuk kishte një rritje të madhe eksponenciale të sëmundjes në Greqi.