BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x

Bota

Emmanuel Macron nën hetim, zbardhet shkelja e tij

Emmanuel Macron nën hetim, zbardhet shkelja e tij

Presidenti francez Emmanuel Macron po hetohet për financim të paligjshëm të fushatave të tij elektorale të 2017 dhe 2022. Lajmi u raportua nga të gjitha mediat franceze. 

Sipas gazetës franceze Le Parisien, hetimi u hap më 20 tetor dhe ka të bëjë me lidhjet midis Emmanuel Macron dhe firmës së konsulencës McKinsey, së cilës presidenti dyshohet se i besoi detyra publike në mënyrë të paligjshme, në këmbim të mbështetjes ekonomike për garën elektorale.

Pas publikimit të lajmit, Prokurori Financiar Kombëtar (Pnf) konfirmoi ekzistencën e dy dosjeve, njëra për falsifikim të buxheteve të fushatës dhe tjetra për “favorizim”, një vepër penale e parashikuar nga kodi francez. Një nga tre gjyqtarët hetues që investigojnë çështjen është Serge Tournaire, i njohur për akuzën e ish-kryeministrit François Fillon dhe ish-presidentit të Republikës Nicolas Sarkozy.