BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Bota

Emocionuese! Çfarë ndodhi në samitin e fundit / Udhëheqësit e BE mbulojnë Merkel me dhurata, lavde e duartrokitje. Prek me mesazhin Barack Obama: Unë jam njëri prej tyre!

Emocionuese! Çfarë ndodhi në samitin e fundit /

Udhëheqësit e BE mbuluan Angela Merkel me lule, duartrokitje dhe lavde në samitin e fundit për kancelaren gjermane.

Ceremonia e shkurtër u organizua nga presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, për të përshëndetur kancelaren gjermane Angela Merkel dhe kryeministrin suedez Stefan Lofven në samitin e tyre të fundit.

Presidenti i Këshillit Europian, Michel, e ka cilësuar kancelaren gjermane një monument. Nga 214 takimet që kanë zhvilluar në total liderët e Këshillit, Merkel ka marrë pjesë në 107 prej tyre.

Edhe ish-presidenti i ShBA-ve, Barack Obama, është bashkuar me liderët europianë dhe të gjithë botës për të nderuar kancelaren. "Falë teje, - ka thënë Obama në një videomesazh të publikuar në Tuiter nga Michel, - bota u ka rezistuar shumë furtunave. Shumë njerëz, djem dhe vajza, burra dhe gra, kanë një model për të ndjekur në momentet e vështira. E di, sepse jam njëri prej tyre".

Edhe Silvio Berlusconi, ish-kryeministri italian, e ka nderuar Merkelin me një dhuratë simbolike, një objekt fatsjellës që ia dhuroi para samitit.

"Largohem në një moment shqetësues për të ardhmen e Bashkimit Europian pas rastit “Polonia, - ka thënë kancelaria në konferencën e fundit për shtyp në fund të takimit. Mund të krijohet përshtypja se ata që kanë aderuar në Bashkimin Europian në një moment të dytë gjenden në pozicionin, ku duhet të pranojnë diçka që ekzistonte që kur kanë hyrë dhe se nuk kanë të drejtë ta vënë në diskutim, por e kanë pranuar atë, sepse traktatet ishin të njohur mirë më parë. Të gjithë i kanë firmosur dhe ratifikuar’, - tha Merkel.

Më të lexuarat