Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ende nuk ka prova për të dyshuarin e shpërthimeve në Dortmund

Postuar: 13/04/2017 - 20:06

Prokurorët federalë të Gjermanisë thanë sot se ende nuk kanë prova për të dyshuarin e vetëm të sulmit me bomba mbi autobusin e skuadrës gjermane të futbollit Borussia Dortmund.

Tre shpërthime tronditën mjetin e skuadrës disa minuta pasi ishte nisur drejt stadiumit për të luajtur kundër skuadrës franceze Monaco, duke plagosur mbrojtësin Marc Bartra dhe një oficer policie.

Prokurorët thanë se nuk kishte prova se i arrestuari Abdul Beset, i cili ka ardhur në Gjermani si refugjat në 2016, kishte marrë pjesë në kryerjen e sulmit.

Por ata kërkojnë mandatin e mbajtjes nën arest të irakenit 26-vjeçar or pjesëmarrje në Shtetin Islamik në Irak.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P