BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Erdogan fiton zgjedhjet në Turqi, liderët botërorë i dërgojnë urimet e tyre

Erdogan fiton zgjedhjet në Turqi, liderët botërorë i

Në Turqi kanë mbetur më pak 2% e votave për t’u numëruar.  Recep Tayip Erdogan ka siguruar mandatin e tretë pasi kryeson me mbi 52% përballë rivalit të tij Kemal Kilicdaroglu me 47.88%.

Liderat botëror tashmë i kanë dërguar urimet e tyre Erdoganit për fitoren e mandatit të tretë.

Kryeministri palestinez Mohammad Shtayyeh ka uruar Erdoganin dhe popullin turk për “fitoren e tyre në zgjedhje”.

Urimet e tij i ka dërguar edhe kryeministri libian Abdul Hamid Dbeibeh. Dbeibeh tha se “fitorja zgjedhore” e Erdoganit ishte një ripërtëritje e besimit të popullit turk në projektet dhe politikat e suksesshme të presidentit. Qeveria e Unitetit Kombëtar me bazë në Tripoli e Dbeibeh mbështetet nga Turqia kundër një qeverie rivale me bazë lindore.

Kryeministri hungarez Viktor Orban ka uruar Erdoganin “për fitoren e tij të padiskutueshme në zgjedhje”.

Emiri i Katarit, Tamim bin Hamad Al Thani, ka uruar Erdoganin, duke i thënë “suksese për mandatin e ri”.

“Vëllai im i dashur, Recep Tayyip Erdogan, urime për fitoren tuaj”, shkroi ai në Twitter.