BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Bota

Erdogan jep njoftimin e papritur, lajmëron se do të miratojë ligjin e tmerrshëm

Erdogan jep njoftimin e papritur, lajmëron se do të miratojë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka lajmëruar set se do të miratojë rikthimin e dënimit me vdekje nëse parlamenti do t’i dërgonte atij një projekt-ligj për këtë çështje.

Ministri i drejtësisë i Erdogan, Bekir Bozdag tha në fundjavë se Turqia do të konsideronte rikthimin e ligjit që ishte shfuqizuar në vitin 2004, pasi presidenti e ngriti më parë çështjen në lidhje me shkakun e zjarreve.

Aleati i tij nacionalist, Devlet Bahçeli e ka mbështetur idenë dhe tha se dënimi duhet të shtrihet në terrorizëm, përdhunim dhe vrasje të grave.

“Nëse është e nevojshme, kjo duhet të kthehet në axhendë dhe të kthehet në një debat. Ne duhet të shohim se çfarë do të vijë nga ky debat”, citohet të ketë thënë Erdogan për NTV.

“E thashë edhe më parë, nëse parlamenti merr një vendim të tillë si rezultat i punës së ministrisë sonë të drejtësisë, unë do ta miratoj këtë vendim”, shtoi ai.

Ndryshe, Turqia po përballet së fundi me shumë zjarre, të cilat raportohet se janë të qëllimshme.