BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Bota

Erdogan takim urgjent me Draghin dhe e paralajmëron: Kujdes, Italia është në rrezik nga...

Erdogan takim urgjent me Draghin dhe e paralajmëron: Kujdes, Italia

Presidenti turk Rexheo Taip Erdogan ka paralajmëruar Italinë në lidhje me emigrantët, ku ka fajësuar Greqinë, këtë herë për emigrantët. Erdogan i tha kryeministrit italian Mario Draghi, i cili vizitoi Ankaranë, se Greqia tani ka filluar të paraqesë një rrezik dhe për Italinë, me zmbrapsjet që ajo kryen drejt Adriatikut.

“Sidomos në këtë çështje, në zmbrapsjet që po tentojnë, për fat të keq, Greqia tani ka filluar të përbëjë rrezik për Italinë, përtej Evropës. Ku janë gjithë këta njerëz, emigrantët e parregullt, ku po përpiqen të gjejnë strehim tani? Ata po përpiqen të arratisen në Itali. Ne po i marrim këta njerëz nga detet, duke bërë më të mirën. Ne përpiqemi t’i shpëtojmë duke i mbledhur nga detet. Por i njëjti problem ekziston edhe në Itali. Do të doja të dëgjoja edhe mendimet e z. Draghi për këtë çështje. Ja ku jeni zoti kryeministër”, tha presidenti turk, duke “sfiduar” Mario Draghin për të marrë një pozicion.

Draghi tha se emigrantët vijnë nga lindja, nga Turqia dhe Greqia. “Ajo që po them është se çështja e emigracionit duhet të menaxhohet në mënyrë humane, të drejtë dhe efikase. Ne i shohim këta njerëz në detet tona, ata vijnë me anije. Sjellja jonë në këtë drejtim është e shkëlqyer. Sigurisht që ne jemi një vend shumë i hapur në këtë drejtim, por ka diçka që duhet realizuar. Nuk mund të jemi pafundësisht të hapur. Ndonjëherë situata në vendin pritës po bëhet e padurueshme”, theksoi kryeministri italian.