BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Çështja e emigrantëve, ministri italian ngre alarmin: Ky shtet ka nevojë për ndihmë! Ja çfarë pritet të ndodhë në Itali

Çështja e emigrantëve, ministri italian ngre alarmin: Ky shtet

Ministri i Jashtëm italian, Antonio Tajani ka ngritur alarmin për emigracionin. Mediat italiane shkruajnë se, Tajani ka deklaruar se qindra mijëra emigrantë d të mbërrijnë në brigjet e Evropës, nëse nuk miratohet menjëherë ndihma për Tunizinë.

“Tunizia ka nevojë urgjente për ndihmë, ne nuk mund të humbim kohë. Nëse hapet fronti tunizian, qindra mijëra njerëz rrezikojnë të zhvendosen. Kam bërë një propozim gjatë Këshillit Evropian të Punëve të Jashtme, ose le të fillojmë t’i japim ndihmë Tunizisë, le ta shtyjmë atë të bëjë reforma. Të japim menjëherë 300 milionë, pastaj të kontrollojmë reformat dhe të japim 300 milionë të tjera, pastaj 300”, tha Tajani.

Bisedimet mes Fonidt Monetar Ndërkombëtar dhe Tunizisë, janë bllokuar prej muajsh. Sipas të dhënave, të paktën 12000 emigrantë priten të mbërrijnë në Itali këtë vit të nisur ngas Tunizia, 1000 më pak se gjatë vitit të kaluar.