BREAKING NEWS

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete mund të lëvizin shqiptarët (DETAJET)

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete
x

Bota

Çështja Floyd, rëndohet situata për ish-policin që shkaktoi furtunë në SHBA, ngrihen akuza dhe për tre agjentët e tjerë

Çështja Floyd, rëndohet situata për ish-policin që

Prokurori i përgjithshëm në Minesota, Keith Ellison bëri të ditur se do të ndryshojë akuzën ndaj ish-policit Derek Chauvin nga vrasje e qëllimshme në vrasje të vullnetshme.

Përmes një postimi në “Twitter” u njoftua dhe se do të ngrihen akuza edhe ndaj tre agjentëve të tjerë të pranishëm në momentin e vdekjes së afro-amerikanit George Floyd, kur Chauvin i mbajti gjurin në qafë derisa e mbyti.