BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Bota

“Çështje e mbyllur”, kryeministri britanik i vë vulën situatës së tensionuar, i del në mbrojtje krahut të tij të djathtë

“Çështje e mbyllur”, kryeministri britanik i vë

Kryeministri britanik, Boris Johnson e konsideron një çështje të mbyllur pretendimet për shkeljen e bllokimit prej koronavirusit nga këshilltari i tij Dominic Cummings.

Lajmi u njoftua nga “Downing Street”, në kuadër të një deklarate ku Policia në Durham përjashtoi vijimin e hetimit, edhe pse hipotizoi për një shkelje të vogël të rregullave të një ndër aspekteve të çështjes.

“Kryeministri mendon se zoti Cumming ka vepruar në mënyrë të arsyeshme dhe të ligjshme duke marrë parasysh rrethana. Dhe ai e konsideron çështjen të mbyllur”, -tha një zëdhënës i Johnson.