BREAKING NEWS

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del me mesazhin frymëzues dhe shpresëdhënës (Videoja që po bën xhiron e rrjetit)

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del
x

Bota

Evakuohen 16 mijë banorë në Gjermani, gjenden 5 bomba të pashpërthyera që nga Lufta e Dytë Botërore

Evakuohen 16 mijë banorë në Gjermani, gjenden 5 bomba të

Rreth 16 mijë banorë u evakuuan nga shtëpitë e tyre në qytetin Muenster të Gjermanisë, për shkak të një operacioni të asgjësimit të bombave të Luftës së Dytë Botërore.

Sipas medieve të huaja, evakuimi i qarkut Mauritz në Gjermani u krye pasi u gjetën pesë bomba të pashpërthyera që nga Lufta e Ftohtë.

“Është njëra prej masave më të mëdha të evakuimit në historinë gjermane”, tha kyetari i Bashkisë, Markus Lewe.