BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Çfarë do ndodhë tashmë? Qeveritë e BE-së bien dakord, zbulohen me shpejtësi detajet e marrëveshjes për naftën ruse

Çfarë do ndodhë tashmë? Qeveritë e BE-së bien

Polonia ka rënë dakord me marrëveshjen e BE-së për një kufi prej 60 dollarësh për fuçi për naftën ruse, që do të thotë se blloku mund të ecë përpara me miratimin e tij zyrtar.

Varshava ishte shprehur për miratimin e marrëveshjes ndërsa shqyrtonte nëse kufiri mund të mbahej nën çmimin e tregut.

Por me miratimin e Polonisë, BE-ja tani mund të nisë një procedurë të shkruar për të miratuar marrëveshjen dhe ka të ngjarë ta shpallë atë zyrtarisht këtë fundjavë.

Kufiri i çmimeve do të jetë një hap kyç për Perëndimin, pasi ai synon të parandalojë rritjet e çmimeve dhe t’i lërë financimit Vladimir Putin.

Kufiri do të parandalojë një humbje të papritur të naftës ruse në botë që do të kishte çuar në një rritje të re të çmimeve të energjisë dhe një inflacion më të lartë të karburantit.

Megjithatë, disa e kanë kritikuar shifrën prej 60 dollarësh si jo aq të ulët sa për të ulur në një nga burimet kryesore të të ardhurave të Rusisë.