BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Bota

Çfarë e pret ish presidentin? Prokuroria Federale thellon hetimet ndaj Donald Trump, zbardhet çfarë është zbuluar

Çfarë e pret ish presidentin? Prokuroria Federale thellon hetimet

Dapartamenti i Drejtësisë në SHBA, njoftoi se prokurorët federalë po "ekzaminojnë" historinë e votuesve të rremë që mbështetësit e Donald Trump u përpoqën të instalonin për të përmbysur rezultatin e votimit, të plotësuar me certifikata false që u dërguan përfundimisht në Arkivin Kombëtar.

Një përpjekje që përfshiu shtatë shtete (Pensilvania, Xhorxhia, Miçigan, Arizona, Viskonsin, Nevada dhe Nju Meksiko). Zëvendës Prokurorja e Përgjithshme, Lisa Monaco, megjithatë, tha se ajo nuk mund të shtonte asgjë për "hetimet në vazhdim".

Javën e kaluar, komisioni i Kongresit që heton sulmin në Kapitol Hill, thuhet se po shqyrton akuzën e Donald Trump për një komplot kriminal.

Lajmi u raportua nga gazeta “The Guardian”, duke cituar dy burime dhe duke shpjeguar se si ish-presidenti mund të jetë përfshirë në një sjellje të tillë kriminale për të justifikuar një referim në Departamentin e Drejtësisë. Hetimi bazohet në komunikimet e dorëzuara nga ish-shefi i stafit të Trump, Mark Meadows dhe të tjerë.

Sipas këtyre mesazheve, Trump informoi një numër anëtarësh republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve për planin e tij dhe rolin që duhej të luante nënpresidenti i atëhershëm Mike Pence në parandalimin e certifikimit të fitores së Biden.