BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Bota

Çfarë e pret Tokën ditën e Shën Valentinit në vitin.../ NASA ngre ALARMIN: Një asteroid ka shanse të...

Çfarë e pret Tokën ditën e Shën Valentinit në

Sipas Zyrës së Koordinimit të Mbrojtjes Planetare të NASA-s, një asteroid i sapo zbuluar, afërsisht me madhësinë e një pishine olimpike, ka një "shans të vogël" për t'u përplasur me Tokën pas 23 vitesh. Me shumë mundësi në ditën e Shën Valentinit në vitin 2046.

Asteroidi ka 1 në 625 shanse për të goditur Tokën, bazuar në projeksionet e të dhënave nga Agjencia Evropiane e Hapësirës, ??megjithëse sistemi Sentry i Laboratorit Jet Propulsion i NASA-s ka llogaritur shanset ndryshe, afërsisht 1 në 560. Por deri tani shkëmbi hapësinor - i quajtur 2023 DW - është i vetmi objekt në listën e rrezikut të NASA-s që renditet me shanse 1 nga 10. 

Asteroidi ka një diametër rreth 50 metra, sipas të dhënave të NASA-s. Shkëmbi hapësinor u pikas për herë të parë në qiell më 2 shkurt dhe po udhëton rreth 15.5 milje në sekondë (25 kilometra në sekondë) në një distancë prej më shumë se 11 milionë milje (18 milionë kilometra) nga Toka, duke kryer një rrotullim rreth diellit çdo 271 ditë./CNN