BREAKING NEWS

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të parë kryeministri Rama

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x
BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x
BREAKING NEWS

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision, deputeti demokrat ‘përplaset’ me gazetarin

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x

Bota

Çfarë fshihet pas vizitës së Putin në Mariupol? ish-oficeri i inteligjencës 'zbërthen' mesazhet që përcolli presidenti rus

Çfarë fshihet pas vizitës së Putin në Mariupol?

Një ish-oficer i lartë i inteligjencës ushtarake ka dhënë verdiktin e tij se pse Vladimir Putin bëri një vizitë në qytetin ukrainas të Mariupol.

Besohet të jetë vizita e parë e presidentit rus në territorin e pushtuar në rajonin e Donbasit që nga pushtimi i tij në Ukrainë.

Philip Ingram thotë se lëvizja dërgon “dy mesazhe”.

E para, sipas tij, është se ai “nuk është i shqetësuar” që Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër arresti për të, duke e akuzuar atë për rrëmbimin e fëmijëve nga Ukraina.

“Ky është një mesazh edhe për presidentin Xi Jinping, i cili do të vizitojë Moskën dhe Vladimir Putin nesër”, shtoi Ingram.

Mesazhi i dytë është për “audiencën e tij të brendshme”, shpjegoi ai.

“Putin është duke thënë, unë jam lideri këtu. Kjo është pjesë e Rusisë dhe prandaj, me kënaqësi do të shkoj dhe do ta vizitoj.”