BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Bota

Çfarë ka ndodhur me avionin privat Boeing prej 100 milionë dollarësh të Donald Trump? Inxhinieri hedh dritë mbi të vërtetën dhe tregon pse nuk përdoret dot nga ish presidenti (FOTO)

Çfarë ka ndodhur me avionin privat Boeing prej 100 milionë

Prej katër vitesh avioni i Donald Trump vazhdon të qëndrojë në pistën e aeroportit të New York, pasi mendohet që ka një problem teknik të cilin nuk e kanë zgjidhur ende.

Boeing-u prej 100 milionë dollarë 757-200, i ish- presidentit Donald Trump, nuk dihet edhe për sa kohë do të qëndrojë i ulur në tokën e New York-ut.

Çfarë ka ndodhur me avionin privat Boeing prej 100 milionë

Inxhinieri Jon Ostrower ka thënë se avioni privat është në tokë dhe nuk përdoret për shkak të një problem teknik, pasi nuk është gjetur akoma një nga pjesët e gomës që duhet.

Avioni në pronësi të Donald Trump, vlen të theksohet që është përdorur që në fushatën e zgjedhjeve të vitit 2016, dhe që nga vitit 2019 ai nuk përdoret më dhe qëndron në pistën ajrore të NewYork, 70 milje në veri të New York City.

Trump mendonte që avioni nuk do t’i nevojitej deri ne 2025 pasi ishte i bindur që do të fitonte zgjedhjet e vitit 2020, por ditën e djeshme Trump i dha lamtumirën e fundit Shtëpisë së Bardhë.

Çfarë ka ndodhur me avionin privat Boeing prej 100 milionë