BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Bota

Çfarë ka ndodhur në të vërtetë? Teoria konspirative që po qarkullon në rrjet: Mbretëresha Elizabeth II vdiqa disa muaj më parë dhe u zëvendësua nga një hologram

Çfarë ka ndodhur në të vërtetë? Teoria

Teoricienët e konspiracionit pretendojnë se Mbretëresha Elizabeth vdiq muaj më parë dhe u zëvendësua nga një hologram në daljet publike. Këto pretendime kanë dalë nga të ashtuquajturit besimtarë të QAnon, përfshirë sugjerimin se monarkja e ndjerë u vra si pjesë e një plani më të gjerë.

Komuniteti në internet që josh fanatikët e krahut të djathtë me bazë kryesisht në SHBA, ka shpërthyer me ide që nga vdekja e Elizabeth II më 8 shtator. Vetëm dy ditë më parë, Mbretëresha u fotografua duke mirëpritur kryeministren e re Liz Truss në Kështjellën Balmoral në Aberdeenshire, Skoci.

Sipas këtyre pretendimeve, Truss u fotografua duke shtrënguar duart thjesht me një hologram të Mbretëreshës. Koha e njoftimit të vdekjes së 96-vjeçares është konsideruar gjithashtu si e fshehtë pasi 8 shtatori 2022 me sa duket shënon 1776, ditën që nga shfaqja e parë e QAnon.

Natyrisht, viti 1776 është thelbësor për lëvizjen e komplotit, pasi ishte viti kur Shtetet e Bashkuara fituan pavarësinë nga kurora britanike. Të apasionuarit e QAnon The Patriot Voice kanë sugjeruar se Mbretëresha Elizabeth II mund të jetë vrarë si pjesë e një plani që është zbatuar fshehurazi prej vitesh.