BREAKING NEWS

Dardha zbardhet nga bora, shikoni pamjet magjike që ofrohen nga 'manteli i bardhë' (FOTO)

Dardha zbardhet nga bora, shikoni pamjet magjike që ofrohen nga
x
BREAKING NEWS

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste të mashtrimit gjigant, zbardhen me shpejtësi detajet e bujshme

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste
x
BREAKING NEWS

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e njohur që bënë shumë zhurmë që pritet të marrin mandatin e deputetit në seancën e radhës (NJOFTMI I PLOTË)

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e
x
BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x

Bota

Çfarë kërkojnë SHBA dhe BE? Erdogan zbulon lëvizjen më të fundit me presidentin Putin

Çfarë kërkojnë SHBA dhe BE? Erdogan zbulon lëvizjen

Nënkryetari i rajonit të aneksuar Kherson kritikoi publikisht ministrat dhe gjeneralët rusë për humbjet në terren. Përparimi i Ukrainës vazhdon në rajonin Kherson, në jug dhe në lindje të vendit. Biden tha se presidenti rus Vladimir Putin "nuk po bënte shaka" kur foli për përdorimin e armëve taktike bërthamore pas pësuar pengesa në Ukrainë.

Shtetet e Bashkuara po përpiqeshin të dallonin mënyrën e daljes së Putinit nga lufta, shtoi Biden.

SHBA dhe BE kanë thënë më parë se goditjet bërthamore të Putinit duhet të merren seriozisht.

Megjithatë, Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i SHBA-së, Jake Sullivan, javën e kaluar tha se pavarësisht nga sugjerimet bërthamore të Moskës, SHBA-të nuk kishin parë asnjë shenjë se Rusia po përgatitej së shpejti të përdorte një armë bërthamore.

Duke folur në një ngjarje private për mbledhjen e fondeve, presidenti Biden tha se lideri rus "nuk po bënte shaka" kur foli për përdorimin e armëve taktike bërthamore, biologjike ose kimike - "sepse ushtria e tij, mund të thuash, është shumë e dobët".