BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Bota

Çfarë ndodhi? Arrestohen pesë oficerë policie

Çfarë ndodhi? Arrestohen pesë oficerë policie

Pesë oficerë policie u arrestuan në Verona të Italisë, nën akuzën për rrahjen dhe torturimin e të paktën shtatë civilëve.

Ata janë lënë në arrest shtëpiak dhe sipas prokurorit kompetent, “të pandehurit (një inspektor dhe katër policë) në vend që të parandalojnë krimet, dyshohet se i kanë kryer vetë”.

Sipas mediave italiane, pesë oficerët e rendit kanë goditur me shuplakë dhe “verbuar” me sprej piper qytetarët të cilët ishin arrestuar dhe duhej të merreshin në pyetje. Prokurori përmend në mënyrë tipike se në njërin prej rasteve të pandehurit “dyshohet se kanë detyruar një qytetar të urinojë brenda zyrës së departamentit dhe më pas të shtriheshin në dysheme për ta pastruar atë”.

Në një rast tjetër, njëri nga pesë oficerët e policisë “ka goditur aq fortë një person, saqë ka humbur ndjenjat për disa minuta”.

Sipas drejtorit të policisë së Veronës, 23 kolegë të tjerë të të pandehurve, edhe nëse nuk kanë marrë pjesë në torturë, me qëndrimin e tyre mund t’i kenë mbuluar ose nuk i kanë raportuar këto sjellje.

Hetimi që çoi në arrestimet zgjati rreth tetë muaj.