BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Bota

Çfarë ndodhi? Dikur ish-shkruesi i fjalimeve të Putinit, sot në listën e më të kërkuarve nga Rusia, ja akuzat që rëndojnë mbi të

Çfarë ndodhi? Dikur ish-shkruesi i fjalimeve të Putinit, sot

Një ish-shkrues i fjalimeve të presidentit rus, Vladimir Putin është vendosur në listën e të kërkuarve për krime në Rusi.

Abbas Gallyamov shkroi fjalime për Putin gjatë qëndrimit të liderit rus në vitet 2008-2012 si kryeministër. Më vonë u bë një konsulent dhe analist politik i hapur, i cili u citua shpesh nga mediat ruse dhe të huaja. Vitet e fundit ai ka jetuar jashtë vendit.

Sipas Ministrisë së Brendshme ‘Gallyamov shpërndau materiale të krijuara nga agjentët e huaj në një rreth të pakufizuar njerëzish’ si dhe ka folur kundër operacionit special ushtarak në Ukrainë.

Vetë Gallyamav tha se nuk e di për çfarë akuze përballet në Rusi. ‘Supozoj se është shkelje e diskretimit të ushtrisë. Po i kundërvihen kujdo që refuzon të jetë në krah të Kremlinit dhe përpiqen të kryejnë një analizë objektive të paanshme të asaj që po ndodh’, tha ai gjatë një interviste telefonike.