BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Bota

Çfarë ndodhi? Disa javë pas nisjes së monitorimit të flotës ruse, helmohet uji në bordin e një anije të Britanisë së Madhe, marinarët përfundojnë në spital

Çfarë ndodhi? Disa javë pas nisjes së monitorimit të

Disa marinarë të Flotës Mbretërore të Britanisë përfunduan në spital ditën e sotme pasi kishin konsumuar ujë të kontaminuar në bordin e anijes së tyre.

Sipas Daily Mail, anija HMS Portland devijoi nga itinerari i saj dhe u ankorua në bazën detare në Portsmuth, për t’i dhënë ndihmën e parë marinarëve.

Një zyrtar i Ministrisë së Mbrojtjes tha se situata është serioze, teksa marinarët janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Situata paraqitet serioze. Ne kemi ndjekur çdo procedurë sipas protokollit përpara nisjes. Në bordin e anijes kanë shkuar disa shkencëtarë për të bërë kontrollet e nevojshme. Uji është ndotur nga diçka, që ende nuk ësht ëpërcaktuar” – tha zyrtari i paidentifikuar.

Një zëdhënës i Marinës Mbretërore tha: “Ne mund të konfirmojmë që HMS PORTLAND është kthyer në HMNB Portsmouth si një masë paraprake, pas një problemi me një nga sistemet e ujit të freskët të anijes.

Shëndeti dhe siguria e personelit tonë është e një rëndësie të madhe dhe ne po marrim një sërë masash për të mbrojtur kompaninë e anijes ndërkohë që çështja është hetuar.”

Raportet për kontaminimin e ujit vijnë vetëm disa javë pasi HMS Portland njoftoi se po monitoronte luftanijen ruse Admiral Gorshkov dhe cisternën e saj shoqëruese Kama teksa lundronin në Detin e Veriut.