BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Bota

Çfarë ndodhi? Inteligjenca e Kievit zbardh prapaskenat: Krimineli i Putinit, lideri çeçen Kadyrov është në gjendje kritike për jetën

Çfarë ndodhi? Inteligjenca e Kievit zbardh prapaskenat: Krimineli i

Inteligjenca ukrainase thotë se ka informacione se lideri çeçen, Ramazan Kadyorv është në gjendje kritike për jetën. Nga ana e Moskës nuk ka ende një reagim. Kadyrov është një ndër më të besuarit e Presidenti rus, Vladimir Putin.

"Ka informacione se krimineli i luftës Kadyrov është në një gjendje të rëndë. Ai është përkeqësuar dhe është rëndë," tha Andriy Yusov, një përfaqësues i degës së inteligjencës ushtarake të Ukrainës, për gazetën ukrainase Obozrevatel të premten.

Gjendja e Kadyrov është konfirmuar nga burime të shumta, tha Yusov dhe shkaku i sëmundjes nuk është rezultat i ndonjë lëndimi.

“Nuk bëhet fjalë për lëndime. Detaje të tjera kërkojnë sqarime shtesë. Ai ka kohë që është i sëmurë dhe po flasim për probleme shëndetësore sistematike. Por ka qenë në një gjendje të rëndë ditët e fundit,” shtoi ai.
Teksa Brukseli përpiqet të zgjidhë mosmarrëveshjen për grurin ukrainas brenda unionit duke hequr bllokadën, Kievi vazhdon të luftojë në terren. U deshën 24 orë për të konfirmuar ripushtimin e Andiriivka, një goditje e rëndë për Rusinë, e cila i shtohet humbjes së komandantit të regjimentit të sulmit ajror 247 Vasily Popov, i vrarë në luftime në zonën kufitare midis rajonit të Donetsk.