BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Bota

Çfarë ndodhi në Spanjë? Një person sulmon besimtarët në Kishë, zbardhen detajet tragjike

Çfarë ndodhi në Spanjë? Një person sulmon

Të paktën një person ka vdekur dhe katër të tjerë janë plagosur rëndë pas një sulmi me shpatë në një Kishë në Spanjë. Mediat vendase bëjnë me dije se atori i sulmit ka hyrë në Kishën e San Isidro në qytetin Algeciras të Cadiz duke mbajtur në dorë një shpatë samurai. Ai më pas ka nisur të sulmojë këdo që i dilte përpara.

Prifti i Kishës është mes personave të plagosur. Sulmi në Spajë vjen vetëm pak orë pas një tjetër sulmi të ngjashëm me thikë në një stacion metroje në Hamburg të Gjermanisë ku mbetën të vrarë 2 persona dhe u plagosën shumë të tjerë.

Ndonëse nuk besohet se sulmet kanë lidhje, motivet në të dyja rastet mbeten ende të paqarta.