BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Bota

Çfarë po ndodh? Frikë për sigurinë e Joe Biden gjatë vizitës në Korenë e Jugut, Kim Jong Un mund të lëshojë raketë. Ja çfarë thotë Pentagoni

Çfarë po ndodh? Frikë për sigurinë e Joe Biden

Presidenti amerikan, Joe Biden, nisi vizitën e tij në Korenë e Jugut, në udhëtimin e parë në Azi që kur mori drejtimin e Shtëpisë së Bardhë.

Por jo të gjithë e mirëpresin atë në rajon. Autoritetet amerikane thonë se Koreja e Veriut mund të testojë një raketë me rreze të gjatë, ndërsa Biden do të jetë në Seul ose në Japoni. Edhe nëse kjo bëhet, Pentagoni thotë se presidenti do të jetë i sigurt.

Shtëpia e Bardhë konfirmoi se Biden do të takohet me presidentin e ri të Koresë së Jugut gjatë vizitës. Gjithashtu, do të bëjë një ndalesë në fabrikën e Samsung dhe do të takohet me drejtues të Hyndai.

Më pas në Japoni, do të takohet me liderët e këtij shteti si dhe të Australisë dhe Indisë. Aleanca informale e sigurisë prej katër vendesh pritet që marrë vendime për të kundërshtuar ndikimin e Kinës në rajon.