BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat: Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë
x

Bota

Çfarë po ndodh? Greqia iu dërgoi ultimatumin e prerë që të tërhiqen, vjen kundërpërgjigjja e menjëhershme e Turqisë, avionët luftarakë turq fluturojnë mbi ishujt grekë

Çfarë po ndodh? Greqia iu dërgoi ultimatumin e prerë

Pas ultimatumit që ministri i Jashtëm i Greqisë i dërgoi Turqisë që të distancohet nga konfliktet sepse do të futet në lojë Europa, ka ardhur kundërpërgjigja e menjëhershme e Turqisë.

Disa avionë luftarakë turq kanë fluturuar këtë të premte mbi ishujt grekë.

Mediat greke raportojnë se avionët shkelën rajonin e informacionit fluturues të Athinës (FIR) pa paraqitur planet e fluturimit dhe fluturuan mbi ishujt e Oinousses dhe Panaghia në 25,000 metra, në orën 12:24.

Avionët luftarakë turq u njohën dhe përgjuan nga avionët grekë sipas rregullave ndërkombëtare, njoftoi Shtabi i Përgjithshëm i Mbrojtjes Kombëtare.