BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

Çfarë po ndodh? Greqia në "ankth", avioni turk fluturon vetëm 80 kilometra larg Athinës

Çfarë po ndodh? Greqia në "ankth", avioni turk

“Turqit po luajnë me zjarrin, duke bërë që fluturimet të mbërrijnë pranë kryeqytetit, Athinë”. Kështu raportojnë mediat greke duke shtuar se situata në Egje tashmë po kthehet në lojë për nerva të forta, pas përshkallëzimit të pabesueshëm në të cilin Erdogan ka përparuar në kërcënimet e tij ndaj Greqisë.

ATR P-72MPA rrethoi Egjeun qendror për më shumë se katër orë (siç shihet nga itamilradar.com), brenda FIR-it të Athinës, megjithëse shmangu me kujdes hyrjen në hapësirën ajrore të ishujve.

Në fakt, kjo ngjarje u përsërit për herë të dytë ditën e djeshme, me një avion të ngjashëm, i cili po ashtu ka fluturuar mbi Egjeun qendror për disa orë, pa iu afruar megjithatë Athinës.

Objektivi më i dukshëm i “misionit” të fluturimeve specifike ishte monitorimi i ecurisë së stërvitjes “Argo” që po zhvillohet këto ditë në Egje, me forcat greke dhe franceze.

Gjithsesi, turqit po përshkallëzojnë provokimet e tyre dhe duket se po i shtyjnë gjërat në një episod të ndezur, ku do të paraqesin palën greke si fajtore për “të shtënën e parë”.