BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x
BREAKING NEWS

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare në shtator: Grupi i Berishës do të konsiderohet ‘armatë terroriste’, nuk mund të ketë qeveri teknike për hallet e Metës

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x
BREAKING NEWS

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin kërkimet për kapjen e autorit

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin
x
BREAKING NEWS

Shqiptarët me gomone për në Angli/ Ambasadori britanik takon Gledis Nanon dhe bën deklaratën e fortë: Do depërtohen, nuk mund të kenë kurrë...

Shqiptarët me gomone për në Angli/ Ambasadori britanik takon
x

Bota

Çfarë po ndodh me biznesmenët rus, një tjetër mik i Putinit gjendet i ekzekutuar në pishinën e shtëpisë

Çfarë po ndodh me biznesmenët rus, një tjetër mik i

Një tjetër biznesmen rus është qëlluar për vdekje në rezidencën e tij, elita e fundit me lidhje me gjigantin energjetik Gazprom që ka vdekur muajt e fundit.

Yuri Voronov, 61 vjeç, kreu i një kompanie logjistike që mbante kontrata fitimprurëse me Gazprom në Arktik, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në një lagje ultra të pasur të Shën Petersburgut rreth orës 14:00 të së hënës.

Voronov u gjet duke ‘notuar’ në gjak brenda në pishinë me një plagë arme zjarri në kokë dhe një pistoletë Grand Poëer aty pranë.

Ai është të paktën biznesmeni i gjashtë i pasur rus që vdes në rrethana misterioze që nga fillimi i vitit, shumë prej tyre me lidhje me Gazprom, dhe dy prej të cilëve vdiqën në të njëjtën periferi të Shën Petersburgut si Voronov.

Komiteti hetues rus po heton vdekjen e Voronov, të cilën aktualisht po ia atribuojnë një “mosmarrëveshjeje me partnerët e biznesit”.

Gruaja e tij thuhet se u ka thënë hetuesve se Voronov besonte se ai po mashtrohej me ‘shumë para’ nga kontraktorë dhe partnerë ‘të pandershëm’.