BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Bota

Çfarë po ndodh me Tokën? Pamje apokaliptike, njerëzit nuk u besojnë syve kur zgjohen në mëngjes, autoritetet japin alarmin që qytetarët të mos dalin nga shtëpia (VIDEO)

Çfarë po ndodh me Tokën? Pamje apokaliptike, njerëzit nuk

Mëngjesin e ditës së sotme janë zgjuar me një pamje krejtësisht të pazakontë qytetarët e Kinës.Qielli i gjithi i kuq, ndërsa një stuhi e madhe rëre përshkroi të gjithë vendin.

Ata janë përballur me një stuhi të madhe rëre, që mbuloi të gjithë rajonin e Zhoushan. Si pasojë, mijëra persona qëndruan të izoluar në shtëpitë e tyre, ndërsa dhjetëra fluturime janë anuluar.

Autoritetet në Kinë thonë se stuhia e rërës lëvizte me një shpejtësi prej 100 km/orë.

Fatmirësisht nuk ka raportime për të lënduar apo dëme material. Nga krahu tjetër, disa rajone, janë duke marrë masa.

Ata kanë urdhëruar qytetarët të mos dalin nga shtëpitë, si dhe kanë ndaluar udhëtimet me anije dhe fluturimet me aeroplane, si masa për të ndaluar ndonjë tragjedi.

Më të lexuarat