BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Bota

Çfarë po ndodh me Turqinë? Zgjedhjet, shpërthen Erdogan dhe lëshon 'bombën' ndaj rivalit politik: Kilicdaroglu partneri ‘sekret’ i bashkëpunimit me një organizatë...

Çfarë po ndodh me Turqinë? Zgjedhjet, shpërthen Erdogan

Ndërsa Turqia gjendet në prag zgjedhjesh presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar në mënyrë të drejtpërdrejtë rivalin politik Kemal Kilicdaroglu, për takimin me opozitën pro-kurde, Partinë e Demokracisë Popullore (HDP).

Erdogan gjatë fjalëve të tij të mërkurën e akuzoi HDP se mbështeste një “organizate terroriste”.

“Kandidati për president Kemal Kiliçdaroglu e bëri këtë parti partnere në fushatën e tij zgjedhore”, theksoi ai.

Erdogan e ka cilësuar vazhdimisht HDP-në me Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), të cilën HDP e kundërshton kategorikisht. HDP u kërcënua para zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare për shkak të akuzave se kishte lidhje me aktivitetet terroriste të PKK.

Kilicdaroglu është kandidati i përbashkët i gjashtë partive opozitare. HDP nuk është ndër partitë që mbështesin në mënyrë eksplicite Kilicdaroglu, megjithëse ka refuzuar të zyrtarizojë kandidatin e saj për zgjedhjet presidenciale të 14 majit.

Vëzhguesit e shohin këtë si një tregues se HDP po mbështet në heshtje kandidaturën e Kilicdaroglu. Votat e mbështetësve të HDP-së mund të jenë vendimtare në garën zgjedhore.

Erdogan e quajti HDP-në një “partner sekret” të aleancës gjashtëpalëshe. Sondazhet kanë treguar se rizgjedhja e presidentit 69-vjeçar, i cili ka dy dekada në pushtet, do të jetë i vështirë.