BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x

Bota

Çfarë po ndodh në SHBA, anulohen mbi 2,000 fluturime

Çfarë po ndodh në SHBA, anulohen mbi 2,000 fluturime

Mbi 2,000 fluturime në SHBA janë anuluar të mërkurën, pasi Uragani Ian pritet të prekë edhe Floridën.

1,600 fluturime të tjera janë anuluar tashmë për të enjten, ndërsa deri më tani janë 3,600 fluturime të anuluara.

Linjat ajrore po anulojnë fluturimet për të siguruar që avionët dhe ekuipazhet e tyre të jenë në vende të sigurta dhe klientët të mos mbeten të bllokuar ndërsa Ian i afrohet Floridas.Aeroporti Ndërkombëtar Tampa është i mbyllur dhe Orlando International është i mbyllur për të gjithë, përveç fluturimeve emergjente.

Disa aeroporte të tjera më të vogla në Florida janë gjithashtu të mbyllura.

American Airlines, e cila operon rreth 250 nisje ditore nga Miami ka anuluar 583 fluturime, duke përfshirë shërbimin kryesor dhe atë rajonal.