BREAKING NEWS

Bien shifrat, MSH publikon bilancin çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien shifrat, MSH publikon bilancin çfarë ka ndodhur  në 24
x

Bota

Çfarë po ndodh? Pas tërmetit të fortë, fatkeqësitë nuk kanë të ndalur në Turqi

Çfarë po ndodh? Pas tërmetit të fortë,

Pas tërmetit në Turqi, skuadrat e emergjencave po përballen edhe me zjarre të fuqishme nëpër ndërtesa. Mediat turke po transmetojnë pamje nga një pallat i tëri në flakë.

Zjarri në ndërtesë shpërtheu menjëherë pas lëkundjes së fortë me magnitudë prej 6.8, e pasuar nga disa tërmete të tjera. Mediat turke bëjnë me dije se zjarri u përhap me shpejtësi në pallat dhe ndërtesat e tjera përreth.

Shkak është bërë shpërthimi i tubacionit të gazit natyror.