BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x

Bota

Çfarë po ndodh? Përshkallëzohen protestat në Francë, qytetarët përplasen me policinë

Çfarë po ndodh?  Përshkallëzohen protestat në

Tashmë mbi 23 mijë njerëz kanë dalë në rrugë për të kundërshtuar planet e presidentit Emmanuel Macron për të rritur moshën e pensionit nga 62 në 64 vjeç. Policia, për shkak të agresivitetit në protestë, ka arrestuar disa persona, hedhur ujë dhe gaz lotsjellës kundrejt tyre. Sekretarja Konfederale e Sindikatave, Patricia Drevon bëri thirrje për të vijuar protestat deri të shtunën.

“Populli të mobilizohet me grevë dhe demonstrata edhe më masive deri të shtunën më 11 shkurt, për t’i thënë jo kësaj reforme. Sindikata bën thirrje për më shumë veprime, nisma, mbledhje, kompani dhe shërbime, në vendet e studimit, përfshirë edhe grevat”, tha ajo.

Tetë sindikata të mëdha në Francë janë bërë pjesë e demostratave që bllokon sektorë të ndryshëm, duke prekur shkollat dhe transportin publik.

Qeveria e Macron po avancon me reformën e rritjes së moshës së pensionit pavarësisht kundërshtimit të popullit, e sondazheve të opinionit që tregojnë se dy të tretat e votuesve francezë janë kundër ndryshimeve, të cilat do të paraqiten në Asamblenë Kombëtare javën e ardhshme.