BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

Çfarë po ndodh? Tymi i zi "mbërthen" qiellin, shpërthime të fuqishme dëgjohen në bazën ruse në Krime (VIDEO)

Çfarë po ndodh? Tymi i zi "mbërthen" qiellin,

Një aeroplan ka marrë flakë në pistë në bazën ajrore ruse në Belbek, Krime, teksa zjarrfikësit po përpiqen të shuajnë zjarrin.

Baza është në Sevastopol, shtëpia e flotës ruse të Detit të Zi. Rusia aneksoi gadishullin e Krimesë të Ukrainës në vitin 2014.

Videot e shpërndara tregojnë një kolonë tymi të zi që ngrihet pranë bregut dhe ato që duket të jenë shpërthime.

Guvernatori i Sevastopolit, Mikhail Razvozhaev tha se “sipas ekipeve të shpëtimit, një aeroplan në ulje rrëshqiti përtej pistës dhe mori flakë.”


Në gusht, shpërthimet tronditën bazën ushtarake ruse Saky në Krime dhe Ukraina më vonë pranoi se e kishte goditur bazën me një sulm ajror.