BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Çfarë po planifikon presidenti, a po synon Erdogan izolimin e Turqisë? Deklarata e fundit “shqetëson” rëndë Perëndimin. Ja vendimi i prerë

Çfarë po planifikon presidenti, a po synon Erdogan izolimin e

Presidenti turk Tayip Erdogan po injoron vazhdimisht thirrjet e Perëndimit dhe të Moskës për heqjen e trupave ushtarake në Siri.

Në një deklaratë të fundit për mediat, Erdogan u tregua i prerë teksa tha se nuk do të marrë lejen e askujt për mbrojtjen e kufijve të shtetit që drejton.

“Nuk do t’i kërkojmë askujt lejen për të mbrojtur kufijtë tanë. Jemi të vendosur të shkatërrojmë organizatën terroriste PKK. Askush të mos shqetësohet për operacionet ushtarake që synojnë vetëm zgjerimin e zonës së sigurisë”-tha ai.

Edhe pse Erdogan është përpjekur të mbajë marrëdhënie të mira me Rusinë dhe bisedime për sistemet ajrore me SHBA-në, ai merr çdo ditë “mesazhe të ashpra” nga Perëndimi.

Në mesazhe, presidentit turk i kërkohet të mos ndërmarrë veprime destabilizuese, ndërkohë që çështja e mosrespektimit të rregullave të shtetit ligjor ngrihet gjithnjë e më shumë si çështje kyçe në raportet evropiane.

Megjithatë, e sigurt është se komuniteti ndërkombëtar po i shikon me shqetësim lëvizjet e Erdoganit në fusha të ndryshme, në një kohë kur Ankaraja është në rrezik të izolimit për shkak të obsesionit të tij me kurdët.